Pulling on sweater

بوی بدن همه ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

همه ما زمانی از بوی بد یک کفش بسیار حال بدی داشته ایم، اما برای برخی از افراد استفاده از عطرهایی با بوی تند می تواند مشکل جدی تری باشد. برخلاف باور عمومی، عرق ترشح شده دارای بویی نیست. این بو ترکیبی از باکتری هایی که بر روی سطح پوست تکثیر پیدا می کنند همراه با عرق حاوی مواد غنی از غدد آپوکرین که بوی زیادی تولید می کنند.

دلیل عرق کردن زیاد و بوی بد همراه با آن به سادگی به دلیل عدم وجود بهداشت نیست. به این حالت معمولاً هیپرهیدروزیس (تعرق زیاد) گفته می شود و ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، از تیروئید پرکار تا چاقی و یا حتی محرک هایی مانند قهوه می توانند بر بوی واقعی عرق شما تأثیر داشته باشند. بنابراین اگر محصولاتی که از داروخانه می خرید یا محصولاتی که معمولاً در حمام از آنها استفاده می کنید نتوانستند بوی شما را برطرف کنند، ممکن است لازم باشد به یک متخصص مراجعه کنید.

در 99% از مواقع، استفاده از یک محصول ضد تعرق می تواند به خوبی بوی بدن شما را از بین ببرد. دئودورانت سیلور پروتکت و ژل شستشوی سلیور پروتکت NIVEA MEN از یون های نقره فعال برای از بین بردن باکتری ها و همچنین کم کردن احتمال ماندگاری بوی بدن استفاده می کنند. دیگر عرق نمی کنید.