Post-workout skin workout

مراقبت از پوست پس از کارهای سخت بدنی

اگر مرتباً در باشگاه یا کلوب ورزشی و پس از انجام ورزش عرق می کنید، ممکن است فکر کنید که همه زیبایی شما از بین رفته است. دوباره فکر کنید! مطمئناً ورزش می تواند برای سلامت شما مفید باشد باشد و فیزیک بدنی شما را در شرایط خوبی حفظ می کند، اما دوش گرفتن پس از ورزش نمی تواند به تنهایی پوست شما را در وضعیت خوبی حفظ کند. دلایل زیادی وجود دارد:

علاوه بر تأثیرات قابل مشاهده تعرق و از دست دادن رطوبت بدن به این شکل، ورزش کردن و به خصوص تمرینات با وزنه می تواند پوست شما را بسیار خسته کند. رشد سلول ها به میزان زیادی افزایش میابد و این امر بدان معناست که ترمیم پوست پس از تمرینات و بازیابی فیبرهای کلاژن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

دوش گرفتن به تنهایی می تواند برای پوست مضر باشد و سد لیپید محافظ آن را از بین ببرد. بنابراین تا حد امکان در مدت کوتاهی دوش بگیرید و سعی کنید آب تا جایی که ممکن است خنک باشد تا پوست شما بتواند شادابی خود را بدست بیاورد.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در اتاق رختکن از یک مرطوب کننده مانند لوسیون بدن استفاده کنید. پس از هر 30 دقیقه فعالیت سخت بدنی، لازم است که مدت 30 ثانیه لوسیون بر روی بدن خود بمالید تا قدرت پوست شما حفظ شود. همچنین تحریک جریان خون، ایجاد رطوبت و آب رسانی لازم، تقویت بازسازی سلول ها و دفع سموم بدن.